התנופה - ייעוץ וליווי עסקי​​​​​​​

My Image

​​​​​​​ office@hatnufa.com​​​​​​​

My Image
My Image

השירותים שאנחנו מציעים ללקוחות שלנו​​​​​​​

My Image

בנייה וניהול תזרים מזומנים - ​​​​​​​

מהו תזרים מזומנים

תזרים מזומנים הינו כלי ניהולי פיננסי המתייחס לתנועות של כסף מהעסק ואל העסק לאורך תקופת זמן קצובה. תזרים המזומנים משמש לתכנון תקציבי, ניהולי, חישובי רווחיות ועוד. תזרים מזומנים גרוע היוצר מחסור בכסף נזיל יכול לגרום לחברה רווחית להגיע לפשיטת רגל.

חשיבותו של תזרים מזומנים

בעלי עסקים רבים נוטים להעביר את כל הטיפול בנושא הפיננסי לרואה החשבון שלהם. אבל לרוב רואה החשבון אינו חלק אינטגרלי מהעסק ועוסק יותר בטיפול בהתנהלות מול רשויות המס ולא בתחזית הפיננסית של העסק. ניהול נכון של הדוח, כולל "תחזית לתקופה הקרובה" (בדרך כלל בין שלושה לשישה חודשים) ומאפשר לבעל העסק לתכנן באופן יעיל את התנועות הכספיות שלו ולהימנע ממצב שבו למרות שהעסק רווחי, אין בעסק מספיק כסף המאפשר את המשך קיומו.

באמצעות שימוש בתחזית תזרים מזומנים ניתן להיערך מראש באמצעות פניות לדחיית תשלומים, פניות להקדמת תשלומים ו/או גיוס הלוואות. קל הרבה יותר לקבל הלוואה מגופים פיננסיים כאשר בקשה זו מגובה בדוחות רלוונטיים (תזרים מזומנים חזוי) ומספיק זמן מראש, ולא כאשר העסק נמצא כבר בקשיים.

מה אנחנו מציעים

היות ותזרים מזומנים זה כלי חזק עבור ניהול הפיננסי של העסקים, אנחנו נותנים דגש רב לבנייתו, עדכון שוטף וניהולו. אנחנו נבנה אותו לתקופה של מספר חודשים ונעדכן בו בשותף את ההוצאות והכנסות הצפויות של העסק, נזהה מצבים בהם חייבים להתערב ולשפרו. בנייה נכונה וניהול יומיומי של תזרים מזומנים ייתן שקט נפשי לבעל העסק.

בנייה ובקרת תקציבים - ​​​​​​​

My Image

מהו תקציב

תקציב הוא כלי ניהולי שמטרתו תכנון הוצאות והכנסות של העסק בתקופה מסוימת לפני תחילת הפעילות. לרוב מתבצע תכנון תקציבי לתקופה של שנה המקבילה לשנת מס )תקציב שנתי) אך לעיתים מתבצע תכנון תקציבי למשך חייו של פרויקט (תקציב פרויקטאלי) או לתקופה ארוכה יותר או קצרה יותר: תקציב רבעוני, תקציב חד שנתי, תקציב חודשי וכדומה.

חשיבותו של בניית תקציב לעסק

עסק שבונה תקציב שנתי יוצר לעצמו כלי ניהולי לתכנון, לביצוע ולבקרה וככלי ניהולי יש לו חשיבות מכרעת להצלחת העסק. היתרונות של הכנת תקציב לעסק הן מגוונות וכוללות: אפשרות לתכנון נכון ויעיל של פעילות בעסק, להציב יעדים ולאחר מכן למדוד אותם, כגון: מחזור עסקי, לוחות זמנים, שיפור שיעורי הרווחיות בעסק. תקציב מאפשר לבדוק את נושא תמחיר והמחרה, הקטנת הסיכונים העסקיים, מאפשר לקבל תמונה עדכנית של העסק ולקבל אומדנים ראליים המאפשרות להכין אלטרנטיבות לתוכניות קיימות. הוא מהווה בסיס בקרה לחריגות מהתכנון ומאפשר לערוך מקצה שיפורים. זה כלי מצוין לקבלת החלטות בזמן אמת.

מה אנחנו מציעים

אנחנו מאמינים כי בניית תקציב וניהולו נותן לבעל העסק כלי ניהולי, איתו הוא יקבל החלטות מושכלות. נבנה לך תקציב על פי תוכנית עבודה הבאה: איסוף נתונים של העסק מעבר וקביעת הנחות עבודה לעתיד בשיתוף פעולה עם בעל העסק, ניתוח שינויים בנתונים הקיימים בעסק בהתאם להנחות עבודה לגבי העתיד, בניית תקציב הכנסות והוצאות למספר תקופות בעתיד וקביעת מסגרת בה יפעל העסק. לאחר בניית התקציב, נעקוב לאחר הכנסות והוצאות בפועל (ביצוע בפועל) ונשווה למסגרת שהוגדרה (התקציב), נבחן את הסטיות ונצביע על "דגלים אדומים". נבנה מדדים אשר יעזרו לבחון יעילות של העסק. נרכז את כל התוצאות ועל סמך הנתונים האלו נעזור לבעל העסק לקבל החלטות.

הכנת תוכניות עסקיות - ​​​​​​​

My Image

מהי תוכנית עסקית

חשיבותה של תוכנית עסקית

תוכנית עסקית   זה מסמך ניהולי אשר נועד לספק תמונה כוללת ועתידית של פעילות העסק או פרויקט. הוא כולל התייחסות לפן השיווקי, הטכנולוגי, התפעולי, הכלכלית ועוד. הסיבה העיקרית להכנת תוכנית עסקית היא ניתוח שיטתי ומסודר של העסק, לשם גיוס הון ושיתוף פעולה, בדיקת כדאיות מעמיקה, תכנון אסטרטגיה עסקית וקבלת החלטות בעסק.

התוכנית העסקית עוזרת לבעל העסק להבין טוב יותר את העסק שלו, הסביבה העסקית בה הוא פועל, יתרונות, חזקות וחולשות של העסק. בעזרת התוכנית ניתן לגבש תכנית עבודה טקטית ואופרטיבית לעסק. התכנית העסקית חיונית עבור העסק, כאשר היתרונות המובהקים שלה, מביאים תועלת רבה לבעל העסק. הם יבואו לידי ביטוי ברווחיות משופרת של העסק, ביכולת לנהל אותו, בקביעת סדרי עדיפויות, בקבלת החלטות טובה יותר.

מה אנחנו מציעי

בהכנת תכנית עסקית מומלץ להסתייע ביועצים כלכליים שמתמחים בבנייתה ומכירים את כל המרכיבים שצריכים להיכנס למבנה התוכנית, על מנת לתת תוצאה המרבית. ניסיוננו הרב בהכנת תוכניות עסקיות לצרכים פנימיים של העסקים ולצורך גיוס אשראי, יתרום רבות לעסקך. נכין את התוכנית בהתאם לצורך של העסק ועל פי פרמטרים הדרושים.  

ליווי פיננסי ועסקי - ​​​​​​​

My Image

מה אנחנו מציעי

אנחנו מלווים עסקים מזה 10 שנים. בזמן הזה נצבר אצלנו ניסיון רב, אותו ברצוננו לחלוק אתך. המטרה היא לאפשר לבעל העסק להתעסק בצד המקצועי ואנו נדאגים להתנהלות הכספית השוטפת והנכונה. במסגרת הליווי, נערכת בחינה מעמיקה ואבחון של העסק בתחום הפיננסי ובתחום העסקי, זאת כדי לקבל תמונת מצב אמיתית של העסק ולהתאים את הליווי לצרכים הייחודיים שלו. הליווי כולל בין היתר:

  1. הכנת דוחות תזרימים​​​​​​​
  2. מעקב גבייה מלקוחות
  3. ניהול ימי אשראי ספקים ולקוחות
  4. מעקב לאחר תשלומים לספקים
  5. בחינת תמחור העסק
  6. הכנת תקציב ומעקב לאחר ביצוע בפועל
  7. מתן הצעות בנוגע להתייעלות ושיפור תהליכים

 

חשיבותו של ליווי פיננסי ועסקי

כל בעל עסק קטן ובינוני זקוק בשלבי חיי העסק השונים לליווי יועץ מקצועי ולהכוונה עסקית ופיננסית. זאת כדי למנוע מטעויות הנובעות מחוסר ידע והכרה של התחום הפיננסי. כעיקרון חשוב להיעזר ביועץ עסקי מנוסה עוד משלב טרום הקמת העסק, שהינו מכריע ומשמעותי להמשך הפעילות העסקית. יועץ מקצועי יוכל גם לתרום את חלקו בייעוץ בהקשר למשבר עסקי, חוסר התפתחות והתקדמות מספקת של העסק או אפילו במקרה והעסק מתפתח אך מומלץ למצוא דרכים לייעול ולחיסכון כספי כדי להגדיל את רווחיות העסק. 

מהו ליווי פיננסי ועסקי

תחום ליווי הפיננסי והעסקי כולל בתוכו מכלול רחב של שירותים, המשתנים בהתאם לצורכי הלקוח. המטרה היא לתת כלים והכוונה לבעל העסק ולתרום להתפתחות, שיפור, ייעול, פתרונות של העסק. 

כאן ניתן להוריד​​​​​​​ קובץ אקסל עם מודל ​​​​​​​של תזרים מזומנים. 

My Image