התנופה - ייעוץ וליווי עסקי​​​​​​​

My Image

​​​​​​​ office@hatnufa.com​​​​​​​

My Image
My Image

כלכלת משפחה

תקציב משפחתי

אחד הדברים החשובים שיש בניהול כלכלת משפחה הינו "תקציב משפחתי". להרבה אנשים מושג "תקציב משפחתי" נראה מסובך. הרי זה להתעסק עם המספרים, לתכנן, לקצץ ואולי לשנות את סגנון החיים. יחד עם זאת דווקא התקציב המסודר הוא יכול להיות אחד הגורמים העיקריים להצלחה בניהול כספים. נגלה לכם משהו: לנהל תקציב בכלל לא מסובך, אך זה דורש משמעת והתמדה.

החלק המרכזי וחשוב בתקציב הוא שאת תקציב ההוצאות אתם צריכים לתכנן לפני שהחודש מתחיל. כלומר עליכם לקבוע, כמה כסף תוציאו על אוכל בחודש הקרוב, כמה כסף תוציאו על בגדים, על תשלום החובות, ובעצם על כל דבר שמייצר הוצאות בחיים היומיומיים שלכם. זאת אומרת אתם אומרים לכסף מה לעשות ולאחר מכן עוקבים ומוודאים במהלך החודש שאתם מוציאים אותו בצורה המתוכננת.


חשוב שכל המשפחה תהיה מעורבת בתהליך תכנון ובקרה על התקציב, אפילו ילדים (כן, ילדים צריכים להכיר מסגרת התקציבית של המשפחה). החל מראשון של החודש הבא, אתם מתחילים לחיות אך ורק על פי התקציב שהכנתם. אתם אוספים ורושמים את כל ההוצאות שלכם כל יום ובודקים כי לא חרגתם מהתכנון. ואז לקראת סוף החודש אתם מתכננים לחודש הבא וכך חוזר חלילה.


החלטנו לעשות החיים שלכם עוד יותר קלים!!! בכפתור הבא תוכלו להוריד קובץ אקסל עם הסעיפים התקציביים, חלוקה נכונה של עלויות ועוד דברים מגניבים. מה שנשאר לכם לעשות זה למלא אתו.

משכנתא

My Image

הרעיון של המשכנתא הוא שהבנק נותן לנו כסף על מנת שנוכל לרכוש נכס נדל"ני - דירה. ברגע שהבנק נותן לנו כסף הוא רוצה להבטיח שאנחנו נוכל להחזיר לו בכל חודש את ההחזר החודשי, ולשם כך הוא מבקש בטחונות. אחד הביטחונות הוא לרשום "משכון" של הנכס באחד מהמשרדים הממשלתיים במדינה (טאבו/מנהל מקרקעי ישראל ורשם המשכונות), ברגע שהבנק רשם משכון על נכס כלשהו מצד הבנק לא ניתן למכור או לבצע שינוי משמעותי בנכס ללא אישור הבנק.